Rodzice oraz uczniowie w zdecydowanej większości przypadków zaczynają się rozglądać za książkami do szkoły dopiero pod koniec wakacji. Jak wiadomo jest to najdroższy element szkolnej wyprawki, dlatego prawie każdy szuka oszczędności. W jaki sposób można zaopatrzyć się w tanie podręczniki (https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podreczniki-szkolne-na-rok-2019-2020-ksiegarnia-internetowa-a-562.html)?

Zakup grupowy

Pierwszym sposobem na zakup tanich podręczników jest zakup grupowy. Przewodniczący danej klasy powinien pod koniec danego roku szkolnego lub na samym początku kolejnego zapytać się uczniów czy byliby zainteresowani zbiorowym zakupem książek. W ten prosty sposób można uzyskać od danej księgarni internetowej lub stacjonarnej rabat. Ponadto nie trzeba będzie ponosić kosztów dostawy. Jak wiadomo może się zdarzyć, że książkę z danego przedmiotu można kupić tylko u jednego wydawcy przez internet. Należy się wtedy liczyć dodatkowo z kosztami przesyłki. W przypadku zakupu większej liczby książek, księgarnie oferują darmową przesyłkę.

Szukanie promocji

Kolejnym rozwiązaniem jest kupienie książek na promocji. Warto wiedzieć, że poszczególne księgarnie internetowe i stacjonarne przeważnie pod koniec roku szkolnego lub na samym początku nowego organizują promocje na określone egzemplarze książek. Warto zatem uważnie śledzić rynek. Można w ten prosty sposób zaopatrzyć się w książki w cenie niższej nawet o kilkanaście procent.

Grupy na portalach społecznościowych

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, ale na portalach Społecznościowych funkcjonuje mnóstwo grup związanych z zakupem i sprzedażą książek. Należy mieć świadomość, że można tam znaleźć nie tylko używane, ale również nowe książki. Ponadto z roku na rok coraz częściej w grupach działają księgarnie, które informują o różnego rodzaju promocjach. Można zatem zaopatrzyć się w bardzo wysokiej jakości, nowy podręcznik w atrakcyjnej cenie. Funkcjonują także grupy w określonych miastach.

Szkolne kiermasze

Warto wiedzieć, że przeważnie pod koniec roku szkolnego lub na samym początku kolejnego w szkołach odbywają się kiermasze, na których uczniowie mogą kupić książki od starszych roczników. Trzeba zdawać sobie sprawę, że z roku na rok można znaleźć na nich książki w coraz lepszym stanie. Uczniowie mogą w ten sposób dodatkowo ćwiczyć swoje umiejętności negocjacyjne.

Antykwariat

Nie wszyscy mają jeszcze świadomość, że obecnie w antykwariatach bez żadnego problemu można zaopatrzyć się w bardzo wysokiej jakości podręczniki w atrakcyjnej cenie. Ponadto warto wiedzieć, że praktycznie w każdym mieście średniej wielkości znajduje się przynajmniej jeden antykwariat.

Dzieci zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com